Czy moja umowa kredytu frankowego się nadaje?

PODSTAWOWE PRZESŁANKI ŚWIADCZĄCE O NIEUCZCIWOŚCI UMOWY KREDYTU FRANKOWEGO

 

Ustaliliśmy już, że wygrywając w sporze z bankiem możesz bardzo wiele zyskać. Znaczące kwoty zwrotów, niższe przyszłe wydatki, utęskniony spokój i komfort - zasadniczo dzieli Cię od tego stosunkowo niewiele. Jak powszechnie wiadomo -każda podróż, czy to krótka i przyjemna niczym wiosenny spacer, czy długa i wyboista - zaczyna się od pierwszego kroku. I choć ciężar ów drogi bierzemy na siebie, to ten pierwszy krok należy do Ciebie. Zdecydowanie łątwiej będzie Ci go wykonać, mając świadomość co możesz zyskać. Sprawę ułatwić Ci powinno również samodzielne wstępne uzasadnienie - MOJA UMOWA KREDYTU FRANKOWEGO JEST NIEUCZCIWA I WARTO SIĘ ZA NIĄ ZABRAĆ!

 

Jak takiego wstępnego uzasadnienia dokonać?

 

Musisz wiedzieć, że jeżeli Twój kredyt został zaciągnięty w latach 2006-2010, w jednym z poniższych banków: 

 

RAIFFEISEN S.A.;

GETIN BANK S.A.;

BRE BANK S.A. (DZISIEJSZY MBANK);

SANTANDER CONSUMER BANK S.A.;

NORDEA BANK S.A. (DZISIEJSZY PKO BP);

MILLENIUM BANK

GE MONEY BANK (OBECNIE BPH);

KREDYT BANK (OBECNIE SANTANDER);

EFG EUROBANK ERGASIAS (OBECNIE RAIFFEISEN);

PKO BP S.A.;

PEKAO S.A.;

BANK OCHRONY ŚRODOWISKA;

 

to istnieje bardzo duża szansa, że Twoja umowa kredytowa posiada znamiona abuzywności i powinna zostać szczegółowo przeanalizowana. 

 

Jeżeli kwota kredytu udzielona oraz wypłacona została w złotówkach, to prawdopodobnie mamy do czynienia z kredytem indeksowanym do waluty obcej - czyli takim, który budzi bardzo wiele zastrzeżeń i stawia Cię w uprzywilejowanej pozycji przez sądem.

Z kredytem denominowanym mamy najczęściej do czynienia, jeżeli kwota kredytu udzielona została w CHF, jednakże wypłata takiego świadczenia nastąpiła w złotówkach, podobnie jak i spłata rat kapitałowo odsetkowych. Do silna przesłanka do wywalczenia korzyści.

Ponad to, jeżeli dokonywałeś spłaty rat w złotówkach, na podstawie comiesięcznej aktualizacji wysokości raty opartej o kurs sprzedaży waluty w danym banku, to z dużą dozą prawdopodobieństwa w umowie występują nieuczciwe według orzecznictwa klauzule indeksacyjne.

Jeżeli dodatkowo w Twoim kredycie występowało tzw. UBEZPIECZENIE NISKIEGO WKŁADU WŁASNEGO (UNWW), to jest to kolejna przesłanka do postawienia tezy, że bank jest Tobie coś winien! Postanowienia dotyczące UNWW są niejednoznaczne, nieprecyzyjne i wprowadzają konsumenta w błąd i jako takie stanowią tzw. klauzule niedozwolone, dzięki czemu można domagać się zwrotu bezprawnie pobranych składek. 

 

Powyższy artykuł powinien naprowadzić Cię na właściwy trop. Jeżeli widzisz w swojej umowie znamiona opisane powyżej, to wykonaj pierwszy krok i zleć całkowicie darmową, wstępną analizę Twojej umowy frankowej. 

 

 

 

Czy moja umowa kredytu frankowego się nadaje?
16 sierpnia 2019

Blog

O nas

Odfrankowieni, to kancelaria finansowo-prawna, której nadrzędną misją oraz najważniejszym celem, jest kompleksowe oraz profesjonalne wsparcie ludzi, obarczonych ciężarem nieuczciwych kredytów frankowych.

Jesteśmy tutaj

Kontakt z nami

ul. Wyspiańskiego 13/4,  Poznań         

               tel. 724 209 634

             biuro@twojprawnik.pl

 

 

Strona główna | O nas | Blog | Usługi | Kontakt 

Odfrankowieni © WebWave 2017